Pereiti į pagrindinį turinį
Žala po audros

Būsto ir jo turto žalų skaičiai auga. Kaip užtikrinti maksimalią draudimo apsaugą?

Viena pirmųjų minčių, kylančių naujai įsigijus nuosavą turtą – jį apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų būsto ir turto draudimu. Vis dėlto neretai skubėdami ir taupydami neįsigiliname į draudimo sąlygas, neįvertiname potencialių rizikų. Deja, neretai tai gali lemti realybės neatitinkančius lūkesčius nelaimės atveju.

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, 2023 metų rugpjūčio mėnesį siautusios audros pridarė žalos už beveik 11 mln. eurų – tai visų laikų rekordas.

#LDpaprastai

Pastaraisiais metais gamtos stichijų sukeliamų nuostolių sumos gyventojų ir verslo įmonių turtui drastiškai auga – ypač dažnėja didelės apimties žalų, viršijančių 10 tūkst. eurų, atvejų. Todėl labai svarbu įvertinti didėjančias rizikas ir suteikti maksimalią draudimo apsaugą savo būstui bei turtui. 

Dalinamės 5 patarimais, kaip užsitikrinti patikimą draudimo apsaugą:

  1. Skirkite laiko apgalvotai įvertinti visas įmanomas rizikas. Atidžiai susipažinkite su draudimo variantais ir jauskitės saugūs, priėmę Jums tinkamiausia sprendimą, suteikiantį lūkesčius atitinkančią apsaugą:
     
    1. Svarbu turėti tiek Namų turto, tiek Pastatų draudimą, kad įvykus nelaimei būtų atlyginami nuostoliai tiek už apdraustame būste esančius daiktus, tiek už pastato atkūrimą (atstatymą, remontą ir pan).
       
    2. Nepamirškite pasirūpinti Civilinės atsakomybės draudimu, kad dėl jūsų turto ar veiksmų sukelto įvykio būtų atlyginta žala kaimynų turtui sukeltiems nuostoliams.
       
    3. Minimalus būsto draudimo variantas apsaugo nuo pagrindinių rizikų: ugnies, vandens, gamtos jėgų, vagystės ir stiklo dūžio. Pasirinkus plačiausią apsaugą, šis spektras stipriai prasiplečia – apdraudžiama nuo bet kokių staiga įvykusių turto sugadinimo, sunaikinimo ar praradimo įvykių.
       
    4. Pasitikrinkite ar jūsų būstas apdraustas pagal naujausias siūlomas draudimo taisykles, kuriose siūlomos aktualiausios draudimo sąlygos.
       
  2. Prioritetu drauskite naujus sklypo objektus ir pastatus. Norint užtikrinti lūkesčius atitinkančią žalos kompensaciją, rekomenduojama pasitikrinti, koks draudimo principas siūlomas – naujesnius pastatus turėtų būti siūloma apdrausti atkūrimo verte. Apdraudžiant pastatus, nusidėvėjusius daugiau nei 50 proc., jie draudžiami likutine verte.
     
  3. Atkreipkite dėmesį, kad namai, jų kilnojamas turtas bei išmanieji įrenginiai yra draudžiami atskirai. Mobiliųjų telefonų ir planšečių bei nešiojamųjų kompiuterių draudimas nuo atsitiktinių dūžių, skilimų ar kitų netikėtų įvykių dažniausiai yra taikomas kaip atskira paslauga, kadangi tokio pobūdžio nelaimės nutinka labai dažnai.
     
  4. Rūpinkitės savo turtu dar iki nelaimės. Atidžiai prižiūrėkite pastatus bei juos supančią augmeniją, adaptuokite savo įpročius taip, kad nelaimės atveju žala būtų kiek įmanoma mažesnė. Patariama atlikti nuoseklų turto vertinimą, leidžiantį nustatyti ir sutvarkyti bet kokias pažeidžiamas vietas, kurioms gali kilti pavojus esant nepalankioms oro sąlygoms.
     
  5. Patyrę žalą, stenkitės mažinti jos nuostolį, jei tai nekelia grėsmės asmeniniam saugumui. Tam galite pasitelkti avarinės pagalbos arba draudimo bendrovės siūlomos techninės ar skubios pagalbos paslaugomis. „Lietuvos draudimo“ klientai gali registruoti įvykius savitarnos platformoje SavasLD.

Būsto draudimas

Kviečiame pasirūpinti savo būstu bei turtu su „Lietuvos draudimu“.