Pereiti į pagrindinį turinį
Automobilio vilkimas

Kada automobilį verta tempti, o kada transportuoti?

Ar savo automobilyje vežiojatės transporto priemonės tempimui skirtą virvę? Greičiausiai ne. Dar ne taip seniai patempti neužsivedančią kaimyno, draugo ar giminaičio mašiną buvo įprasta. Tačiau situacija keičiasi. Dabar keliuose dažniau galima išvysti techninės pagalbos tarnybos autovežiu gabenamą automobilį, nei tempiamą.

Jeigu įmanoma, automobilio geriau netempti, nes taip rizikuojama dar labiau pakenkti ne tik tempiamai transporto priemonei, bet ir tai, kuri tempia. Be to, abiem, tiek tempiančio, tiek tempiamo automobilio vairuotojams reikia turėti patirties, nes tai nėra taip paprasta.  

Dažniausiai tempti tenka užgesusį automobilį, o tai reiškia, kad neveikia nei vairo, nei stabdžių stiprintuvas ir tempiamą automobilį valdyti sudėtinga.

#LDpaprastai

Ką reikėtų žinoti atliekant šį manevrą?

  • Automagistralėse automobilio tempti negalima.
  • Nerekomenduojama tempti automobilio su automatine pavarų dėže.
  • Tempiamame automobilyje turi būti įjungta avarinė signalizacija, o jeigu ji neveikia – prie automobilio galo turi būti pritvirtintas įspėjamasis avarinio sustojimo ženklas.
  • Abiejų transporto priemonių vairuotojai turi būti patyrę ir numatyti eismo situaciją, kad nesukeltų grėsmės sau ir kitiems eismo dalyviams.
  • Prieš tempiant automobilį įvertinkite maršrutą ir pasirinkite tokį, kuriame mažesnis eismas, mažiau posūkių ir sustojimų prie šviesoforų.
  • Automobilis gali būti tempiamas lanksčiąja vilktimi (virve), kurios ilgis turi būti nuo 4 m iki 6 m, arba ne ilgesne nei 4 metrų standžiąja vilktimi. Vilktis turi būti ryški. Detaliau reikalavimai apibrėžiami KET.